Jak powstrzymać wypadanie włosów? 4 niezawodne sposoby!

0
459
Sposoby na wypadanie włosów

Ilość dolegliwości dotyczących włosów jest bardzo duża, jednak niewątpliwie największą z nich jest nadmierne ich wypadanie. Z naukowego punktu widzenia, gdy mówimy o nadmiernym wypadaniu włosów mamy na myśli sytuacje, gdy każdego dnia tracimy ich ponad sto.

Często jednak możemy powstrzymać wypadanie włosów, stosując łatwo dostępne i naturalne metody. Zobaczysz je poniżej:

1. Siemię lniane

O jego dobroczynnych właściwościach słychać raz za razem, możemy je stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. W przypadku problemu z wypadaniem włosów najlepiej spożyć je w formie kisielu, który powstaje po zalaniu ziaren gorącą wodą. W takiej formie zostawiamy siemię na kilka godzin aż do przybrania odpowiedniej konsystencji. Warto również podczas picia starać się rozgryzać ziarenka, by przyswoić jak najwięcej dobroczynnych składników.

Kuracja siemieniem lnianym jest skuteczna, lecz długotrwała. Pierwsze efekty zauważalne są najwcześniej po miesiącu jego regularnego zażywania. Możemy do kuracji wewnętrznej dodać od czasu do czasu również zewnętrzną w postaci maseczki na włosy, którą uzyskujemy poprzez gotowanie siemienia z wodą.

2. Olejki do włosów

Olejkowanie włosów to sprawdzony sposób na pozbycie się większości problemów z włosami oraz skórą głowy. Szczególnie dobrze sprawdza się właśnie przy nadmiernym wypadaniu włosów. Do tego celu warto zastosować olej łopianowy, który powinniśmy wcierać bezpośrednio w skalp głowy. W aptekach oraz sklepach zielarskich znajdziemy gotowe mieszanki olejowe, które również mogą być bardzo skuteczne.

Aplikacja olejku jest bardzo łatwa. Wystarczy wmasować go opuszkami palców w skórę głowy. Nie warto przesadzać z ilością oleju. Najczęściej wystarczy niewielka jego ilość, by uzyskać optymalne efekty. Kuracja taka trwa zazwyczaj kilka tygodni, pierwsze efekty mogą być jednak zauważalne już po pierwszym miesiącu. Należy pamiętać, by olej pozostawić na włosach i głowie przynajmniej przez 2-3 godziny. Następnie dokładnie myjemy włosy, by pozbyć się możliwości wystąpienia efektu posklejanych włosów.

3. Drożdże

Niezbyt popularny jednak potrafi zdziałać cuda, gdy inne metody zawodzą. Drożdże potrafią nie tylko pomóc w przypadku wypadania włosów, ale również poprawić stan naszych paznokci oraz cery. Należy pamiętać jednak by nigdy nie pozwolić na to, aby drożdże rozpoczęły swoją fermentację w żołądku, dlatego zdecydowanie lepszym sposobem będą drożdże w tabletkach

4. Skrzyp polny i pokrzywa

Metoda bardzo często stosowana oraz polecana. Wystarczy przygotować napar, który spożywać powinniśmy raz dziennie przez około 4-5 tygodni. W sklepach znajdziemy gotowe saszetki, w których znajdziemy oba składniki, jednak możemy uzyskać o wiele mocniejszy napar, korzystając z czystego suszu.

Metody tej nie powinniśmy jednak stosować dłużej niż 2-3 miesiące, ponieważ wywar posiada właściwości moczopędne, wypłukując przy tym z naszego organizmu witaminy oraz minerały.

Warto pamiętać, by w przypadku nagłej utraty dużej ilości włosów koniecznie udać się do lekarza. W takim przypadku przed rozpoczęciem kuracji niezbędne będzie również przeprowadzenie kompleksowych badań.

Oceń
[Wszyskie: 1 Średnia: 5]
Zobacz  Suszarki z jonizacją — niezbędne urządzenia w Twojej łazience

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj