Suszarki z jonizacją — niezbędne w walce z puszącymi włosami

0
437

Suszarka do włosów to urządzenie, które znajduje się niemal w każdej łazience. Za jego pomocą możesz wysuszyć nawet długie włosy w zaledwie kilka minut. Jonizacja w suszarce jest funkcją, którą coraz częściej możesz spotkać w nowoczesnym sprzęcie. Nie każdy jednak wie, co to jest, oraz które suszarki z jonizacją są warte uwagi.

Suszarki z jonizacją i ich rodzaje

Suszarki z jonizacją można podzielić na trzy rodzaje. Ze względu na ich moc, wagę, rozmiar i funkcje zastosujesz je w różnych sytuacjach. Lekka suszarka do włosów z jonizacją, czyli inaczej sprzęt turystyczny, charakteryzuje się niewielkim rozmiarem. Ma niską moc silnika i możliwość złożenia rączki. Zajmuje mało miejsca w walizce czy torbie podróżnej.

Suszarki profesjonalne mają długi kabel, dużą moc oraz niską wagę. Wykorzystuje się je w salonach fryzjerskich. Dzięki nim wysuszenie czy ułożenie włosów będzie nie tylko łatwiejsze, lecz także zdecydowanie szybsze. Suszarki do użytku domowego są zbliżone swoją wielkością oraz funkcjonalnością do sprzętów profesjonalnych. Jednak zazwyczaj mają one krótszy kabel oraz mniejszą moc.

Suszarki z jonizacją — korzyści dla kupującego

Suszarka z jonizacją jest bezpieczna dla zdrowia włosów. Twoja fryzura nie będzie się elektryzować, a pasma pozostaną wygładzone. Jonizacja w suszarce jest bezgłośna i niewyczuwalna. Pozwoli domknąć łuski Twoich włosów i przywróci im blask. Suszarki z jonizacją są wyposażone w różne funkcje, dzięki którym łatwiej i skuteczniej ułożysz fryzurę.

Przeanalizuj moc urządzenia — im jest wyższa, tym jesteś w stanie szybciej wysuszyć swoje włosy. Suszarki z jonizacją ceny mają uzależnione od wartości mocy. Jeśli Twoje włosy są długie i gęste, zwróć uwagę na ten parametr.

Ważna jest też regulacja temperatury — bardzo często do wyboru masz 3 tryby temperatury, w tym nawiew zimnego powietrza. Funkcja ta jest korzystna dla Twoich włosów, jeśli są suche i zniszczone. Możesz dobrać odpowiednią dla siebie temperaturę suszenia za pomocą umieszczonych na urządzeniu przełączników lub suwaków.

Zobacz  Zalety regularnych wizyt u fryzjera

Filtr umieszczony jest w tylnej części suszarki; w nim gromadzą się zanieczyszczenia, kurz i włosy. Dobra suszarka ma zdejmowany filtr, który możesz umyć pod bieżącą wodą i po dokładnym wysuszeniu ponownie zamontować. Unikniesz nieprzyjemnego zapachu, który wydobywa się ze źle konserwowanego akcesorium. Suszarka do włosów z jonizacją ma szereg dodatkowych akcesoriów, które pozwolą Ci sprawnie wystylizować fryzurę w domu. Koncentrator umożliwi Ci skierowanie strumienia powietrza tylko na wybrane pasma włosów. Dyfuzor uniesie Twoje włosy u nasady i nada im objętości.

Siła nawiewu to również ważny aspekt. Możesz ustawić słabszy lub silniejszy strumień powietrza w zależności od kondycji Twoich włosów oraz czynności, którą wykonujesz (suszysz lub stylizujesz fryzurę). Tłumik hałasu zagwarantuje Ci cichszą pracę urządzenia. Za pomocą okrągłej szczotki wygładzisz i ułożysz swoje włosy. Zastanawiasz się, czy użytkownicy są zadowoleni z zakupu suszarki z jonizacją? Opinie są jednoznaczne – warto zainwestować w ten typ sprzętu.

Suszarki z jonizacją — profesjonalna czy kupiona w markecie?

Suszarki profesjonalne wyposażone są w mocniejsze silniki, długie kable i bardziej żywotne podzespoły. Suszarki marketowe często mają słabsze silniki, małą moc (dłużej się suszą włosy) oraz krótszą żywotność. Szczególnie zwróć uwagę na klasę produktu jeśli masz gęste i długie włosy. Im mocniejszy model wybierzesz, tym suszenie będzie szybsze!

Oceń
[Wszyskie: 2 Średnia: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj