Peeling skóry głowy – dlaczego warto go wykonywać?

0
518

Znalezienie w drogeriach peelingów do twarzy, ust czy całego ciała nie stwarza większego kłopotu. Rzadziej pamięta się jednak o peelingowaniu skóry głowy; znalezienie odpowiednich kosmetyków w sklepach nie jest już tak proste. Wyjaśniamy, jakie efekty przynosi ten zabieg i jak często należy go wykonywać .

Pozytywny wpływ peelingu na skórę głowy

Peelingowanie ma za zadanie przede wszystkim oczyszczać skórę i usunąć z niej martwy naskórek. Nie inaczej jest w przypadku peelingu skóry głowy; dodatkowo zadba o dokładne pozbawienie się pozostałości po kosmetykach do utrwalania fryzury, suchym szamponie, lakierach czy odżywkach bez spłukiwania.

To także dobroczynne właściwości zdrowotne. Masaż peelingowy pozytywnie pobudza krążenie mikrokomórkowe skóry, stymuluje mieszki włosowe i sprawia, że ta chętniej wchłania wszystkie składniki odżywcze.

Efekty są zarówno dogłębne, jak i zauważalne gołym okiem:

  • włosy rosną znacznie szybciej, są mocniejsze i odbijają się od nasady, dzięki czemu zdają się być bardziej puszyste,
  • peeling niweluje swędzenie i podrażenia skóry głowy,
  • zmniejsza się poziom wypadania włosów,
  • włosy zdecydowanie stają się mniej przetłuszczone.

Jak często wykonywać peeling skóry głowy?

Aby peeling przynosił oczekiwane efekty, należy oczywiście stosować go regularnie. Częstotliwość jego wykonywania zależy od wrażliwości skóry. W przypadku tej skłonniejszej do podrażnień peeling warto wykonywać raz na dwa tygodnie. Bo chociaż jego działanie wykazuje między innymi zmniejszenie podatności skóry na podrażnienia, to sam proces wykonywania (peeling jest szorstki) może je z kolei wywołać. Jeśli jednak skóra nie jest z natury wrażliwa, zabieg można stosować raz na tydzień.

Pierwsze efekty są zauważalne najczęściej już po kilku zabiegach. Skóra, pobudzona do wchłaniania składników odżywczych, szybko na nie reaguje i w efekcie włosy stają się bardziej sprężyste i lśniące.

Oceń
[Wszyskie: 1 Średnia: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj